Ühistu

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu on tulundusühistu mis võtab vastu tähtajalisi hoiuseid ja väljastab tagatisel laenud.

Meie eesmärk on investeerida edukatesse projektidesse, et jagada saadud tulu intresside näol hoiustajatega tagades neile stabiilne rahavoog. Hoiu-laenuühistu tegevuse alus kajastub selle nimetuses. See on liit, mis pakub laenu ja ka hoiustab ning kasvatab oma osaliste sääste, tänu millele saab hoiustelt maksta kõrgeid intresse. See teeb hoiustamisest võimaluse koguda turvaliselt raha võtmata otseseid riske. Me pakume võimaluse paigutada hoiused tulu toovatesse ettevõtetesse ning selle abil kasvatada oma raha. Hoiu-laenuühistu on loodud eesmärgiga finantseerida häid projekte ning jagada sellest saadud tulu meie hoiustajatega.

Hoiu-laenuühistud hakkasid eriti jõudsalt arenema möödunud sajandi 50-ndate teisel poolel, kui inimesed ehitasid maju, kuid raha nappis. Omakapitali (aktsiakapitali) olemasolu võimaldas sellistel ühistutel ajapikku võtta vastu piiratud hulgal nii hoiuseid kui ka tähtajalisi deposiite. Pikapeale hakkasid hoiu-laenuühistud suurtele kommertspankadele konkurentsi pakkuma, võisteldes nendega elanikkonna hoiuste kaasamise valdkonnas. Tänapäeval on kogu maailmas kümned miljonid inimesed hoiu-laenuühistute liikmeteks, sh Baltimaades ja teistes Euroopa riikides.

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu on asutatud 2014. aastal investeerimisega ja finantsjuhtimisega tegelevate ettevõtete poolt, mis tegutsevad Eesti turul alates 2005. aastast. Hetkel üle 900 liiget on juba usaldanud oma hoiused meile, mille üldine maht on üle 15 miljonit eurot.

Turvalisus

  • Hoiuste turvalisust tagab garantiifond, mis moodustab 31.12.2019 seisuga 770 000 eurot. 31.12.2019 seisuga moodustab registreeritud osakapital 256 640 eurot.
  • Tähtajalistele hoiustele paigutatud raha investeerime partner-ettevõtetesse, kes on Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu liikmed, ja väljastame laenud eraisikutele kes on samuti Hoiu-laenuühistu liikmed. Enne laenu väljastamist teostame põhjaliku maksevõime analüüsi ja tagame laenud kinnisvarahüpoteegiga, käendusega või pandiga.
  • Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu tegevust reguleeritakse ja teostatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadusandlusele.
  • Iga kuu annab hoiu-laenuühistu aru Eesti Pangale.
  • Igal aastal viiakse ühistus läbi audiitorkontroll ning koostatakse majandusaasta aruanne, mida avaldatakse koduleheküljel hoiustajatele tutvumiseks.
  • Igal aastal viiakse läbi liikmete üldkoosolek, kus liikmetele antakse aru tegevuste, saavutuste ja majanduslike näitajate kohta, samuti tutvustatakse edaspidised arenguplaanid.

Kuhu me investeerime oma hoiustajate raha?

Tähtajalistele hoiustele paigutatud raha investeerime meie partner-ettevõtetesse, mis kuuluvad Credit Union House gruppi ja kes on ühtlasi ka Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu liikmed. Credit Union House on ettevõtete grupp, mille põhitegevus on investeerimine kinnisvarasse, kinnisvaraga tagatud laenuportfellidesse ja ambitsioonikatesse äriprojektidesse. Ettevõte asutati 2005. aastal Estonian Real Estate (ERE grupp) nime all. Praegu kuuluvad grupi investeerimisportfelli arendusprojektid, üürikinnisvara, laenuandmine ning ettevõtete rahastamise projektid.
Mitmed Credit Union House’i gruppi kuuluvad ettevõtted omavad reitinguagentuuride Krediidiinfo ja Bisnode poolt omistatud krediidireitinguid AAA ja AA. Mõned Credit Union House grupi ettevõtted jõudsid kiiresti arenevate ettevõtete edetabelisse ehk Gaselli TOP’i. Üks grupi ettevõtetest püsis 2012. ja 2013. aastal kaks aastat järjest Äripäeva kinnisvarafirmade topis esikohal. Lisaks väljastab Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu eralaenud kinnisvara tagatisel. Lähemalt Credit Union House grupist:
www.credit-union.ee

Dokumendid

Üldkoosoleku kokkukutsumise teade 13.05.2019
2018.a. Majandusaasta aruanne
Üldkoosoleku kokkukutsumise teade 11.06.2018
2017.a. Majandusaasta aruanne
Üldkoosoleku kokkukutsumise teade 15.05.2017
2016.a. Majandusaasta aruanne
Üldkoosoleku kokkukutsumise teade 02.05.2016
2015.a. Majandusaasta aruanne
Erakorralise koosoleku kokkukutsumise teade 14.10.2015
Üldkoosoleku kokkukutsumise teade 05.05.2015
Üldkoosoleku protokoll 05.05.2015
2014.a. Majandusaasta aruanne