Heategevus

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu toetab MTÜd «Eriline Maailm»

Alates 2018. aastast oleme teinud koostööd MTÜga Eriline Maailm, mis tegeleb erivajadustega laste aitamisega. Sel aastal pälvis MTÜ Eriline Maailm kodanikuühiskonna aasta tegija tiitli. Auhinnatseremoonia toimus Riigikogus ja auhinnad andis kätte sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapital juht Agu Laius.

Suvel salvestati meie abiga sotsiaalvideo eriliste laste toetamiseks: vaata videot 

Toetasime fondi „Kadunud SA“, mis tegeleb teadmata kadunud inimeste otsingutega. Meie toetusel soetas fond uusi seadmeid otsinguoperatsioonide tõhusaks läbiviimiseks.

Igal aastal kaob Eestis kümneid inimesi – nii pensionäre kui ka lapsi. Sageli ei jätku ametlikel organisatsioonidel inim- ega finantsressursse suuremahuliste otsinguoperatsioonide läbiviimiseks ning kadunute otsimine jääb nende sugulastele ja lähedastele. Sellel põhjusel peame oluliseks osutada toetust ühiskondlikele organisatsioonidele, mis tulevad appi kadunud inimeste meeleheitel sugulastele.

Juba kaheksa aasta vältel aitab fond „Kadunud SA“ otsinguoperatsioonide korraldamisel ja läbiviimisel ning samuti viib läbi koolitusüritusi, mille teemad varieeruvad ohutusreeglitest metsade külastamisel kuni võitluseni inimkaubanduse vastu.

Meie rahalisel toetusel soetas fond uusi professionaalseid seadmeid teadmata kadunud inimeste tõhusaks otsinguteks: veealune kaamera siseveekogude uurimiseks, kütusel töötav elektrigeneraator ning samuti professionaalne metalliotsija. Lisaks viidi läbi koolieelikutele mõeldud seminar, mis on pühendatud ohutu käitumisele looduses.

Aasta 2017

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu on heategevusfondi Minu Unistuste Päev kuldne toetaja.

Oleme kindlad, et lapsepõlv on meist igaühe kõige eredam eluperiood. Just sestap peame tähtsaks kinkida rõõmu minuteid haigetele lastele, kel on niivõrd sageli puudu positiivsetest emotsioonidest ja eredatest muljetest.

Märtsist 2017 oleme heategevusfondi Minu Unistuste Päev kuldseks toetajaks. Fond tegeleb raskelt või krooniliselt haigetele lastele abi korraldamisega ja tänu meie osalemisele saab see asutus viia ellu kohe mitme väikese patsiendi unistused.

Meie toetusel peeti maha Tartu Lastekliinikus üks imeline emadepäevaüritus koos Märt Avandiga ja põneva teadusshow’ga.

Samuti aitasime veel ühte perekonda haige lapsega viia ellu kauaaegset unistust – külastada Linnanmäki lõbustusparki Helsinkis.

Me loodame väga, et sellised eredad päevad annavad lastele jõudu võitluseks haigusega.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2017

Aitasime soetada Budolinn Judokoolile uue mugava bussi. Loodame, et see aitab noortel judokatel Eestit maailmaareenil väärikalt esindada.

Eesti judo seostub kindlalt just Aleksei ja Dmitri Budõlinite nimedega, kes võitsid esikohti selle ala kõrgema taseme võistlustel. Me loodame, et noored judokad saavad väärilisteks vendade Budõlinite töö jätkajateks.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2016

Meie osalusel pääses Eesti olümpiakoondisesse triatloni tõusev täht Kaidi Kivioja, kes stabiilselt võitis sellel spordialal kohti Euroopa esikümnes.

Triatleet Kaidi Kivioja, kelle sponsor me oleme, teenis Rio de Janeiro 2016 Olümpiamängudel 44. koha. 23-aastase sportlase sõnul jäi ta oma olümpiadebüüdiga rahule ja plaanib tulemusi parandada järgmistel olümpiamängudel.

Kuigi Kaidi Kivioja kartis, et ujumine osutub tema proovikiviks, tunnistas ta, et Copacabana rannas toimunud võistlusosa osutus kardetust lihtsamaks.

„Ma jäin ujumissooritusega rahule. Kui olin veest välja tulnud, ei olnud liidrite grupp minust sugugi kaugel, vaid jäi täiesti minu nägemisulatusse ,“ ütles Kaidi. Sportlase sõnul oli kõige keerulisem võistlusosa jalgrattasõidualgusetapp. „Oli tunda, et mul jääb veel veidi vastupidavusest puudu. Läks aega, enne kui suutsin end vajalikku rütmi sisse viia,“ rääkis sportlane. Enne jooksurajale minekut oli ta liidrist viie ja poole minuti võrra taga. „Distantsi lõpus jooksis hispaanlanna minust ette. Tegin kõik endast oleneva ega häbene miskit. Kui keegi oleks veel paar aastat tagasi kas või öelnud, et lähen olümpiale, oleksid paljud inimesed tema üle vaid naernud,“ sõnas Kivioja.

Eesti Arengu HLÜ juhatuse liikme Maksim Sorokini sõnul on ettevõte alati püüdnud spordi arengut ja noorte väljavaateid sel alal toetada ning noorte eesti sportlaste soorituste üle saab ainult rõõmustada. „Oleme alati Kaidisse uskunud. Teda ootab ees särav ja suurepärane sportlaskarjäär. Pole kahtlustki, et juba järgmistel olümpiamängudel saavutab ta silmapaistvaid tulemusi ja naaseb koju medaliga,“ ütles Maksim Sorokin.

Kaidi enda sõnul on olümpial osalemise emotsioonid nii võimsad, et ta kavatseb olümpiamängudel võistelda veel vähemalt kaks-kolm korda. „Ma olen praegu 23-aastane. Kõigi tippsportlaste vanus on kolmekümne ringis. Alles praegu hakkan aru saama, mida olümpiamängud endast kujutavad. Endast kui olümpiasportlasest mõtlemine tekitab hoopis teistsuguse tunde, “ räägib Kaidi. Tulevikus kavatseb sportlane pöörata enam tähelepanu ujumisele. Hetkel kavatseb Kaidi treeneriga läbi arutada oma esinemise olümpial ja koostada treeningkava tulevikuks.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2015

Külastasid Haiba Lastekodu lapsed ja Viimsi Perekodu kasvandikud meie toetusel lavastust „Pipi Pikksukk“ Rahvusooperis Estonia.

26. septembril 2015 korraldasime tõelise peo Haiba Lastekodu orbudele ja Viimsi Perekodu kasvandikele – lapsed koos oma kasvatajatega käisid Rahvusooper Estonias vaatamas põnevat lavastust „Pipi Pikksukk“. Aga mitte üksnes muusikaline lugu püsimatust punapäisest tüdrukust polnud laupäevaseks kingituseks lastele-orbudele – peamiseks üllatuseks sai neile ainulaadne võimalus pääseda kulisside tagusesse salapärasse maailma, jalutada laval, isiklikult tõmmata peaosatäitjat Ingel Marlen Mikku patsidest ja teha temaga pilti.

„Lapsepõlv on üks eredamaid perioode meist igaühe elus. Just seepärast peabme tähtsaks kinkida lastekodude kasvandikele rõõmuminuteid, sest neile ei jätku just sageli positiivseid emotsioone ega eredaid muljeid,“ ütles juhatuse esimees Maksim Sorokin. Tema arvates jääb selline kingitus lastele kindlasti kauaks meelde.

Peale loomingukingitust põnevast lavastusest emotsioonide kujul, said lapsed ka palju kasulikke asju, mis aitavad neid loominguliste annete arendamises. Maksim Sorokin andis igale lapsele koolikomplekti joonistamiseks. „Ma loodan, et Pipi Pikksukk, keda nad täna nägid, inspireerib neid kindlasti ning keegi neist lastest saab tulevikus tõeliseks kunstnikuks,“ lausus Maksim Sorokin.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2014

Soetasime koolitarbeid Tallinna Lastekodu Maarjamäe Keskuse kasvandike jaoks ning
korraldasime nendele mustkunstniku etenduse.

Aasta 2013

Kinkisime kodutehnika komplekti Tallinna Lastekodu Mustamäe Keskuse imikute ja puuetega laste majale.

Aasta 2012

Korraldasime haridus-meelelahutusürituse Tallinna Lastekodu Maarjamäe Keskuse kasvandikele.