Heategevus

"Erilise maailma" pidu: Jõulud - imede ja kingituste aeg

Laupäeval, 12. jaanuaril kogunesid laste heategevuslikule jõulupeole Vene Kultuurikeskusesse lapsed ja nende vanemad, et vaadata etendust, meisterdada ja lõbutseda. Lisaks said lapsed Credit Union House‘i toetusel valmistatud kingitusi.

Aastavahetuse lootuse ja imede ootuse ajal püüab Credit Union House igal aastal suurendada pidupäeva võlust osasaavate laste ringi. Sel aastal toetas ettevõte lastepeo läbiviimist. 12. jaanuaril korraldasid rahvuskultuuride ühenduste liit Lüüra ja MTÜ Eriline Maailm traditsioonilise heategevusliku peo, kutsudes lapsi koos uut aastat vastu võtma, kusjuures osaleda said ka erivajadustega lapsed.

Peaaegu 300 last elas kaasa kontserdi „Südamest südamesse“esinejatele, seejärel vaadati koos vanematega teatri Junost uue aasta etendust ja mängiti lõbusat ringmängu koos tõelise Näärivana endaga ja tema abilise Lumivalgukesega. Kogu peo kestel sai osaleda ka erinevates meisterdamise töötubades. Sõbralike päkapike käest sai iga laps kingituse. Harjumuspäraste kommide asemel olid kingipakki pandud lõbusad arendavad kaardid. Kõik kingitustega seotud kulud võttis enda peale meie ettevõte.

Ettevõttel Credit Union House on hea meel, et oma põhitegevuse kõrval on tal võimalus teha koostööd lastekodude, lastehaiglate ja abivajajate lastega tegelevate mittetulundusühingutega, et sellega kasvõi natuke tuua rõõmu nende lapsepõlve.

Toetasime fondi „Kadunud SA“, mis tegeleb teadmata kadunud inimeste otsingutega. Meie toetusel soetas fond uusi seadmeid otsinguoperatsioonide tõhusaks läbiviimiseks.

Igal aastal kaob Eestis kümneid inimesi – nii pensionäre kui ka lapsi. Sageli ei jätku ametlikel organisatsioonidel inim- ega finantsressursse suuremahuliste otsinguoperatsioonide läbiviimiseks ning kadunute otsimine jääb nende sugulastele ja lähedastele. Sellel põhjusel peame oluliseks osutada toetust ühiskondlikele organisatsioonidele, mis tulevad appi kadunud inimeste meeleheitel sugulastele.

Juba kaheksa aasta vältel aitab fond „Kadunud SA“ otsinguoperatsioonide korraldamisel ja läbiviimisel ning samuti viib läbi koolitusüritusi, mille teemad varieeruvad ohutusreeglitest metsade külastamisel kuni võitluseni inimkaubanduse vastu.

Meie rahalisel toetusel soetas fond uusi professionaalseid seadmeid teadmata kadunud inimeste tõhusaks otsinguteks: veealune kaamera siseveekogude uurimiseks, kütusel töötav elektrigeneraator ning samuti professionaalne metalliotsija. Lisaks viidi läbi koolieelikutele mõeldud seminar, mis on pühendatud ohutu käitumisele looduses.

Aasta 2018

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu toetab MTÜd «Eriline Maailm»

Alates 2018. aastast oleme teinud koostööd MTÜga Eriline Maailm, mis tegeleb erivajadustega laste aitamisega. Sel aastal pälvis MTÜ Eriline Maailm kodanikuühiskonna aasta tegija tiitli. Auhinnatseremoonia toimus Riigikogus ja auhinnad andis kätte sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapital juht Agu Laius.

Suvel salvestati meie abiga sotsiaalvideo eriliste laste toetamiseks: vaata videot 

Loe rohkem Vähem

Aasta 2017

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu on heategevusfondi Minu Unistuste Päev kuldne toetaja.

Oleme kindlad, et lapsepõlv on meist igaühe kõige eredam eluperiood. Just sestap peame tähtsaks kinkida rõõmu minuteid haigetele lastele, kel on niivõrd sageli puudu positiivsetest emotsioonidest ja eredatest muljetest.

Märtsist 2017 oleme heategevusfondi Minu Unistuste Päev kuldseks toetajaks. Fond tegeleb raskelt või krooniliselt haigetele lastele abi korraldamisega ja tänu meie osalemisele saab see asutus viia ellu kohe mitme väikese patsiendi unistused.

Meie toetusel peeti maha Tartu Lastekliinikus üks imeline emadepäevaüritus koos Märt Avandiga ja põneva teadusshow’ga.

Samuti aitasime veel ühte perekonda haige lapsega viia ellu kauaaegset unistust – külastada Linnanmäki lõbustusparki Helsinkis.

Me loodame väga, et sellised eredad päevad annavad lastele jõudu võitluseks haigusega.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2017

Jaanuaris 2017 toetas Credit Union House uue bussi ostu Eesti ühe juhtiva judokooli Budolinn jaoks.

Credit Union House pöörab suurt tähelepanu noorte tulevikuväljavaadetele, toetades lootustandvaid sportlasi. Nii sai 2017. aastal tema rahalisel toel Budolinn judokool uue mugava bussi, mis oli vajalik noortele regulaarseteks osalemisteks võistlustel ja teistel spordiüritustel.

„Usume, et see aitab noortel judokatel Eestit väärikalt maailmaareenil esindada,“ ütles Credit Union House juhatuse liige Maksim Sorokin.

Eesti judo seostub tihedalt nimedega Aleksei ja Dmitri Budõlin, kes on saanud auhindu nii Euroopa meistrivõistlustel, maailmameistrivõistlustel kui ka olümpiamängudel. Loodame, et kasvav judokate põlvkond jätkab väärikalt vendade Budõlinite tööd.

Budolinn judokooli eesmärgiks pole ainult olümpiavõitjate, vaid ka tugevate vääriliste noorte kasvatamine ning tervisliku sportliku eluviisi juurutamine ja toetamine laste, noorte ja täiskasvanute seas.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2016

Meie osalusel pääses Eesti olümpiakoondisesse triatloni tõusev täht Kaidi Kivioja, kes stabiilselt võitis sellel spordialal kohti Euroopa esikümnes.

Triatleet Kaidi Kivioja, kelle sponsor me oleme, teenis Rio de Janeiro 2016 Olümpiamängudel 44. koha. 23-aastase sportlase sõnul jäi ta oma olümpiadebüüdiga rahule ja plaanib tulemusi parandada järgmistel olümpiamängudel.

Kuigi Kaidi Kivioja kartis, et ujumine osutub tema proovikiviks, tunnistas ta, et Copacabana rannas toimunud võistlusosa osutus kardetust lihtsamaks.

„Ma jäin ujumissooritusega rahule. Kui olin veest välja tulnud, ei olnud liidrite grupp minust sugugi kaugel, vaid jäi täiesti minu nägemisulatusse ,“ ütles Kaidi. Sportlase sõnul oli kõige keerulisem võistlusosa jalgrattasõidualgusetapp. „Oli tunda, et mul jääb veel veidi vastupidavusest puudu. Läks aega, enne kui suutsin end vajalikku rütmi sisse viia,“ rääkis sportlane. Enne jooksurajale minekut oli ta liidrist viie ja poole minuti võrra taga. „Distantsi lõpus jooksis hispaanlanna minust ette. Tegin kõik endast oleneva ega häbene miskit. Kui keegi oleks veel paar aastat tagasi kas või öelnud, et lähen olümpiale, oleksid paljud inimesed tema üle vaid naernud,“ sõnas Kivioja.

Eesti Arengu HLÜ juhatuse liikme Maksim Sorokini sõnul on ettevõte alati püüdnud spordi arengut ja noorte väljavaateid sel alal toetada ning noorte eesti sportlaste soorituste üle saab ainult rõõmustada. „Oleme alati Kaidisse uskunud. Teda ootab ees särav ja suurepärane sportlaskarjäär. Pole kahtlustki, et juba järgmistel olümpiamängudel saavutab ta silmapaistvaid tulemusi ja naaseb koju medaliga,“ ütles Maksim Sorokin.

Kaidi enda sõnul on olümpial osalemise emotsioonid nii võimsad, et ta kavatseb olümpiamängudel võistelda veel vähemalt kaks-kolm korda. „Ma olen praegu 23-aastane. Kõigi tippsportlaste vanus on kolmekümne ringis. Alles praegu hakkan aru saama, mida olümpiamängud endast kujutavad. Endast kui olümpiasportlasest mõtlemine tekitab hoopis teistsuguse tunde, “ räägib Kaidi. Tulevikus kavatseb sportlane pöörata enam tähelepanu ujumisele. Hetkel kavatseb Kaidi treeneriga läbi arutada oma esinemise olümpial ja koostada treeningkava tulevikuks.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2015

Külastasid Haiba Lastekodu lapsed ja Viimsi Perekodu kasvandikud meie toetusel lavastust „Pipi Pikksukk“ Rahvusooperis Estonia.

26. septembril 2015 korraldasime tõelise peo Haiba Lastekodu orbudele ja Viimsi Perekodu kasvandikele – lapsed koos oma kasvatajatega käisid Rahvusooper Estonias vaatamas põnevat lavastust „Pipi Pikksukk“. Aga mitte üksnes muusikaline lugu püsimatust punapäisest tüdrukust polnud laupäevaseks kingituseks lastele-orbudele – peamiseks üllatuseks sai neile ainulaadne võimalus pääseda kulisside tagusesse salapärasse maailma, jalutada laval, isiklikult tõmmata peaosatäitjat Ingel Marlen Mikku patsidest ja teha temaga pilti.

„Lapsepõlv on üks eredamaid perioode meist igaühe elus. Just seepärast peabme tähtsaks kinkida lastekodude kasvandikele rõõmuminuteid, sest neile ei jätku just sageli positiivseid emotsioone ega eredaid muljeid,“ ütles juhatuse esimees Maksim Sorokin. Tema arvates jääb selline kingitus lastele kindlasti kauaks meelde.

Peale loomingukingitust põnevast lavastusest emotsioonide kujul, said lapsed ka palju kasulikke asju, mis aitavad neid loominguliste annete arendamises. Maksim Sorokin andis igale lapsele koolikomplekti joonistamiseks. „Ma loodan, et Pipi Pikksukk, keda nad täna nägid, inspireerib neid kindlasti ning keegi neist lastest saab tulevikus tõeliseks kunstnikuks,“ lausus Maksim Sorokin.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2014

Soetasime koolitarbeid Tallinna Lastekodu Maarjamäe Keskuse kasvandike jaoks ning korraldasime nendele mustkunstniku etenduse.

Aasta 2013

Tallinna Lastekodu Mustamäe keskus sisustati uue kodutehnikaga.

Jaanuaris 2013 jätkati Tallinna Lastekoduga suhtlemise traditsiooni. Credit Union House andis Mustamäe keskusele üle kodutehnikakomplekti.

15. jaanuaril anti Tallinna Lastekodu imikute ja puuetega laste Mustamäe keskusele suur komplekt vajalikku kodutehnikat: tolmuimejad, mikrolaineahjud, elektriteekannud ja mikserid.

Tallinna Lastekodu vajadused tehti kindlaks eelneva vestluse käigus lastekodu esindajatega. Mustamäe imikute ja puuetega laste keskus osutab lastekodu ja turvakodu teenuseid.

Sügisel korraldas Credit Union House Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskuse kasvandikele hariva ürituse, kui laste ees esines teaduslike mustkunstitrikkidega illusionist Erich Udras.

Loe rohkem Vähem

Aasta 2012

Lastekodu kasvandikud tutvusid põneva teadusega.

Oktoobris 2012 korraldas Credit Union House Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskuse kasvandikele hariva ja meelelahutusliku ürituse.

Üritusel esines Eesti üks tuntumaid mustkunstnikke Erich Udras. Kava oli põnev ja hariv, sest suur maag ja võlur näitas lastele teaduslikke ja õpetlikke trikke, kus omavahel põimusid müstika ja teadus. Tõsi, raske on öelda, kuskohas täpselt kulgeb nendevaheline piir. Igal juhul said kõige tähtsamaks laste muljed.

„Meie ettevõte jätkab kindlasti heategevusprojektide traditsiooni, mis on suunatud kõige suurematele abivajajatele. Tahame, et igaühe elus oleks koht saavutustel ja pidupäevadel,“ kommenteeris toimunud üritust Credit Union House juhatuse liige Maksim Sorokin.

Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskus on SOS-lasteküla tüüpi lastekodu, kus kümnes peremajas elavad eri vanuses lapsed ning lisaks asub seal juhataja maja, külaliste ruumid ning töökoda. Tallinna Lastekodu missiooniks on vanemliku hooleta jäänud lastele ja noortele, rahalistes raskustes peredele ja puudega lapsega peredele terve elukeskkonna loomine ja professionaalse abi osutamine.

Loe rohkem Vähem