Konjuktuuriinstituudi hiljuti avaldatud prognoos ütleb, et Eesti majanduse olukord on parem teistest Balti ja Põhja-Euroopa riikidest. Meie riigi vastav näitaja on 88 punkti 100st võimalikust. Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu ekspertide andmetel annab see tunnistust Eesti majanduse heast tervislikust seisundist. Kuid selle arengu vedur on endiselt ehitussektor, mille kasv ei saa kesta igavesti.

„Konjunktuuriinstituudi andmetel on ehitussektori ettevõtete kiire kasv ja kindlustunde näitajad peamiselt seotud olemasolevate kaubanduskeskuste arendamisega ja uute ehitamisega. Umbes pooled arendajad ütlevad, et nende äri põhiprobleem on tööjõupuudus. Teine küsimus on, kui kaua praegune olukord kestab,“ räägib Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Maksim Sorokin. Tema sõnul kaubanduskeskusi ei ole võimalik rajada lõputult, kuna ostujõud ja inimeste arv on riigis ikkagi piiratud.

Maksim Sorokin lisas, et vähemalt 53% kõigist Eesti perekondadest on võimelised säästma. Sealjuures tunnevad end kõige kindlamalt alla 30‑aastased inimesed ja kõige haavatavam rühm on üle 65‑aastased inimesed. Üks võimalus kindlustunde suurendamiseks võib olla kogutud vahendite mõistlik investeerimine, mis võimaldab vähendada inflatsiooni mõju, pakkudes stabiilset lisatulu.

„Pole saladus, et majanduskasvu ajal tuleb säästa raha mustadeks päevadeks. Konjunktuuriinstituudi prognoosi järgi peaks riigi majanduslik olukord vähemalt käesoleva aasta lõpuni veelgi paranema. See tähendab, et on saabunud parim aeg investeerimiseks,“ kinnitab Maksim Sorokin.